שימוש באביזרים ודקורציה כפריט השלמה לעיצוב פנים

אביזרים ודקורציה בעיצוב חלל בא לידי ביטוי ברבדים ובשכבות, מהאלמנטים הגדולים והמסיביים ביותר ועד לפרטים הקטנים. מהמשטחים הרחבים של הקירות, הרצפה והתקרה, דרך האלמנטים הבנויים כמו הדלתות, החלונות והמטבח, אל גופי התאורה והרהיטים הגדולים שעוזרים לנו להגדיר את החלל. עד כאן הכל ברור, וכנראה שכולכם יכולים להעיד כי כל המרכיבים האלו נוכחים בבית שלכם. אבל מה הלאה?

קחו לדוגמה פינה בסלון בה ניצבת כורסה. על איזה שטיח היא עומדת? איזו מנורה מאירה מעליה? מה תלוי על הקיר מאחוריה? איזה שולחן צד עומד לידה? ומה מונח עליו? כל המרכיבים האלו משתלבים יחד ויוצרים את המראה המעוצב והמיוחד שכולנו מחפשים.

הוילונות שמסננים את האור דרך החלונות, הכריות שמעשירות את מראה הספה, הספרים שמונחים על המדף, הקערה שעל שולחן פינת האוכל, השטיח בסלון, התמונה התלויה על הקיר וקופסאות האחסון בפינת העבודה, כל אלו ועוד אינספור אלמנטים אחרים נכנסים תחת הקטגוריה של אבזור ודקורציה, בלעדיהם החללים, המדפים, השידות והקירות שסביבנו יהיו ריקים ונטולי אופי.

ללא התייחסות לאקססוריז הללו המראה הכללי שיווצר יהיה כנראה שטוח ודי סטנדרטי ולא יצליח ליצור אווירה נעימה וביתית. בנוסף הם משמשים אותנו בחיים היומיומיים בבית, עונים על צרכים פונקציונאליים ומבחינה אסתטית מוסיפים מגוון של צבעים, חומרים ומרקמים לחלל. לכן אנו מאמינים כי עיצוב אינו מסתיים באלמנטים הגדולים, אמנות ההלבשה צריכה להשלים את תהליך התכנון ועיצוב הפנים.

מותגים ומעצבים בינלאומיים רבים מסכימים איתנו ואת פרטי הריהוט והתאורה שהם מעצבים ומייצרים הם משלימים בעזרת קולקציות עשירות של אביזרים, כלים וטקסטיל. המעצב הבריטי Tom Dixon הפך לאחד המעצבים המוכרים בעולם בזכות קולקציות מרהיבות של גופי תאורה שעושות שימוש בחומרים מפתיעים. את השפה הזו הוא המשיך לכיוון של קולקציות למטבח, למשרד ולחללי המגורים שמאפשרות לשפה הייחודית שלו לבוא לידי ביטוי בכל חלל, כמו קולקציית Hex שכוללת קערות נחושת מרוקעות בעבודת יד, קולקציית Stone של כלים למטבח בשילוב מתכת ושיש וסדרת Etch הכוללת עששיות ממתכת חרוטה בסגנון גיאומטרי.

גם המעצב האמריקני Jonathan Adler מציע מגוון אדיר של מוצרים, ממערכות ישיבה ופינות אוכל ועד לנרות, תומכי ספרים, כרות נוי ופסלוני קרמיקה, כולם מדברים באותה שפה עיצובית הומוריסטית שמאפיינת אותו. השילוב הזה עוזר לנו לייצר אווירה ואמירה אישית בבית, כל אחד על פי סגנונו האישי ומה שהוא רוצה שביתו ישדר.

Web_Spring2016_MusePotteryCollection
Stone Light Holders with Wingback Landscape
jonathan_adler
HEX 1
Bell Table Light Gold with Mass Console and Warp
13. Wingback – Chair