גוונים של זהב

אומרים שלא כל הנוצץ זהב, אבל במקרה של הגוון הזה, שהפך לאחד הטרנדים המשמעותיים של התקופה האחרונה, כנראה שההיפך הוא הנכון. מותגים ומעצבים בינלאומיים רבים משלבים את הצבע במוצרים ואלמנטים שונים בכל התחומים, אופנה, עיצוב מוצר, טקסטיל, עיצוב פנים ואדריכלות, כך הגוון שעד לא מזמן נחשב למצועצע מצא את דרכו חזרה אל ליבנו ואל ביתנו, זאת בזכות שילובו המוקפד במוצרים מודרניים ועדכניים.

אצל המעצב הבריטי Tom Dixon, המתמחה בעיצוב חדשני במתכת, מחליפות צורות גיאומטריות מודרניות את המוטיבים המעוטרים בהשראת הסגנון האירופאי הקלאסי. הוא משלב מתכות כמו נחושת ופליז באביזרים דקורטיביים, כלי הגשה, כלי בישול ואביזרים משרדיים ומצליח לאזן בין מראה יוקרתי ומהודר לבין אמירה עיצובית עכשווית בקווים נקיים. הוא משתמש בטכניקות שונות המייצרות טקסטורות מגוונות בחומר, כמו קולקציית קערות מרוקעות, סדרת עששיות עם דוגמאות אלגנטיות בחיתוכי לייזר וקולקציית כלי הגשה המשלבת בין מתכת מוזהבת לשיש.

המעצב האמריקאי Jonathan Adler משתמש בגוונים הזהובים דווקא באופן הומוריסטי, המאפיין את הגישה העיצובית שלו. הקולקצייה המוזהבת כוללת פסלונים דקורטיביים ואלמנטים קטנים בצורות מגוונות שיכולים להשתלב ברחבי הבית, לצד רהיטים בהם משולבים פרטים ונגיעות בזהב, המדגישים את העיצוב העשיר והמוקפד. כך הוא מצליח לאזן בין הסגנון המהודר של החומר לבין הקו הקליל, הצעיר והחדשני שלו.

בגלל שמדובר בגוון דומיננטי ומשמעותי, אנו ממליצים לשלבו בחלל בנגיעות קטנות ואלגנטיות ולא באלמנטים גדולים ומסיביים מדי, שיכולים ליצור מראה כבד ועמוס. כמו כן, ניתן להשיג את האפקט המוזהב במגוון גימורים וטכניקות ולכן כדאי לשים לב שאתם בוחרים במוצרים ובאלמנטים בגוונים ובגימורים דומים זה לזה, כדי להשיג מראה הרמוני ונעים לעין.

משהו נוסף להשראה.. צפו בדף המיוחד שמלקט אלמנטים מוזרים ומרגשים כאחד. GOLD PAGE

ScentShot_Orientalist
modern-pottery-may14-banana-bud-vase-jonathan-adler
Form Tea Set
fall15_metallic_birdbowls
fall15_aviaria_coasters
fall15_animalia_trays
ETCH 1
DeskAccessories_02

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.