כוחה של קבוצה – טיפים לארגון מקבצי אביזרים

כוחה של קבוצה – טיפים לארגון מקבצי אביזרים | מאמר מאת גלריית סטי

יש אביזרים ויצירות אמנות שנועדו לעמוד בפני עצמם, stand alone. אלו יכולים למלא פינה, חלל או קיר לבדם בזכות הגודל, הנוכחות והאופי שלהם. לעומת זאת, פעמים רבות נעדיף לייצר קומפוזיציה של מספר אלמנטים זה לצד זה, למשל כאשר מדובר בקיר גדול במיוחד או במדף או בספרייה שאינם יכולים להכיל אלמנט אחד גדול ומשמעותי. סידור של מספר אלמנטים בקבוצה עוזר לנו לייצר אמירה אישית וייחודית בחלל אך ללא תשומת לב לפרטים התוצאה יכולה להיות מבולגנת ועמוסה. הנה כמה טיפים איך לעשות את זה נכון:
 1. פרופורציות
כדי ליצור קומפוזיציה נכונה בחלל עלינו להסתכל על הגדלים והמידות של האלמנטים השונים, האחד ביחס לשני. למשל אגרטל ענק שמונח על שולחן צד קטן או פמוט מיניאטורי במרכז שולחן האוכל הגדול ייצרו מראה מוזר ולא הרמוני. שימו לב שיש מספיק מרווח מסביב לכל אלמנט, מצד אחד, אך שהוא לא הולך לאיבוד בתוך החלל, מצד שני. אותו עיקרון תקף גם לגבי מקבץ של אביזרים – הקפידו לשמור על מרווחים נעימים בין החפצים וודאו כי היחס בין הקבוצה לבין המשטח שהיא מונחת עליו מאוזן ונעים לעין.
2.דומה אך שונה
בבחירת האלמנטים לקבוצה נחפש אביזרים שונים זה מזה, בגודל, בצבע, בחומר או בסגנון. יחד עם זאת, האביזרים צריכים להחמיא זה לזה ולדבר באותה שפה. לשם כך נבחר אלמנטים בעלי קו מקשר אחד לפחות, למשל אלמנטים שונים בצבע שחור, אביזרים מגוונים מזכוכית או מספר אגרטלים שונים זה לצד זה.
3. מסגרת ברורה
כאשר האביזרים קטנים יחסית הם יכולים ללכת לאיבוד על השולחן הגדול או המדף הארוך. כדי לפתור את הבעייה נמסגר את האביזרים בעזרת מגש או כלי גדול אחר שניתן להניחם עליו. במטבח למשל תוכלו להניח מספר אביזרים על משטח חיתוך גדול ובחדר הרחצה תוכלו למקם מספר כלים קטנים על מגש מבריק למראה נקי ויוקרתי.
4.אי זוגי
אחת משאלות המפתח בסידור מקבץ אביזרים היא “כמה אביזרים נכון למקם יחד?” לשאלה הזו אין תשובה אחת נכונה, אך נוכל לשתף כי כלל האצבע בעקרוני הוא ללכת על מספרים אי זוגיים. אלו יוצרים מראה א-סימטרי ומעניין יותר וכן מאפשרים לשחק עם סידור האביזרים באופן מגוון ומעניין.
5. ניסוי וטעייה
הדרך היחידה באמת לדעת האם מספר אביזרים יראו טוב יחד כקבוצה היא להניחם זה לצד זה ולבדוק זאת. לעיתים תצטרכו לשחק קצת עם סידור האביזרים, לקחת חפצים מחדר אחד ולהניחם בקבוצה בחדר אחר, עד שתגיעו לתוצאה שתספק אתכם. באופן כזה תוכלו גם לרענן מדי פעם את אבזור הבית ולעשות מיקס אנד מאץ’ בין האביזרים שיש לכם בבית.

עיצוב-דנה קושמירסקי ואושרי אבירם, צילום-עודד סמדר (Custom)
architecture photography צילום אדריכלות
SkLO_Droplet_VA728MIX (Custom)
GiftSet_02 (Custom)
Cook_01 (Custom)
AVF Vanity Tray Clear A Perfume (Custom)

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.