מה זה יקר?

עיצוב מתחיל קודם כל ברגש, אנו מסתובבים בחנויות או מרפרפים בעמודי המגזינים וכאשר אנו רואים משהו שמוצא חן בעינינו, שמרגש אותנו, אנו נעצרים. לאחר ההתלהבות הראשונית נבחן אותו קצת יותר לעומק – למה הוא משמש? מה מיוחד בו? מאילו חומרים הוא עשוי? וכמה הוא עולה? לעיתים תג המחיר מעט גבוה יותר ממה שציפינו ואז נוצרת בליבנו ובראשנו ההתלבטות – האם זה שווה את זה? או בעצם מה מגדיר? מה זה יקר?

את התחושה שמלווה אותנו כאשר אנו מתאהבים בפריט כזה או אחר לא ניתן להסביר במילים, היא נובעת משילוב של הרבה גורמים, ביניהם פרופורציה, צורה, חומר, צבע סגנון וטעם אישי. אלו יחד עם טיב החומר, איכות העבודה, רמת ההשקעה שהוקדשה להכנתו ומיתוג מתחברים להערכת ערכו של כל מוצר, הנמדדת בסופו של דבר במחירו.

מוצרים של מעצבים בעלי שם בינלאומי כמו Jonathan Adler, Tom Dixon ו- Alexandra Von Furstenberg, עם קו עיצובי ייחודי המאפיין אותם וטביעת יד אישית יהיו בעלי ערך גבוה יותר מאשר מוצרים סטנדרטיים יותר שאנו רגילים לראות בכל רשתות השיווק, זאת בזכות הערך המוסף שהם מקנים לעיצוב הבית. מדובר במוצרים שלא רואים כל יום, שאינם נמצאים בכל בית ושמיקומם בחלל תוסיף לו עניין, ייחוד, אופי ואמירה.

המוצרים שנחשבים יקרים יותר בדרך כלל יהיו עשויים מחומרים איכותיים ועמידים, המתיישנים בחינניות ועומדים במבחן הזמן. אלו לרוב יוכלו ללוות אתכם שנים רבות, לעבור בין חללי הבית השונים ולהשתלב בעיצוב גם כאשר תעברו דירה או תשפצו את הבית. למשל מותגים שונים המתמחים במוצרי Home Fragrances, כמו Cire Trudon ו-Baobab מייצרים נרות בניחוחות נעימים ומקפידים לעצבם בכלים יפים מזכוכית או ממתכת, אותם ניתן לשלב כאלמנט עיצובי ודקורטיבי בחללי הבית גם לאחר השימוש.

מוצרים כאלו מאופיינים בגימורים מוקפדים הנעשים ברובם בעבודת יד, ככל שתתעמקו יותר בכל אביזר תגלו את הקסם שבחומר, בטקסטורה, במחברים ובפרטים ואלו יגרמו לכם להעריך ולאהוב אותו אפילו יותר. מדובר בהשקעה לטווח ארוך ובמוצרים קלאסיים שיהיו נכונים היום וגם בעוד שנה או עשר שנים. הפריטים האלו, שמעניקים ערך משמעותי ועל זמני לחללים שסביבכם, עושים את כל ההבדל בין חלל סטנדרטי, המזכיר לנו דברים שכבר ראינו, לבין חלל אסתטי בעל אמירה אישית וייחודית.

tom_dixon
Stone Serving Board
SETI Cire Trudon
baobab
jonathan_adler
8. Trove Boxes V1

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.